چرا تریدرها به ترید در طلا علاقه مند هستند

سلام به ماکانی ها! امیدواریم که حالتون خوب باشه. ترید طلا در فارکس خیلی محبوب هست و امروز اومدیم که درباره طلا ؛ این فلز عجیب و افسانه ای در بازار فارکس صحبت کنیم و اینکه چرا تریدرها به طلا علاقه دارند را بررسی کنیم. اگر تجربه ترید در طلا را داشته باشید سخت میتونید از اون دل بکنید و اگر هنوز ترید نکردید باما همراه باشید تا دلایل عاشق های دل خسته این فلز را بدونید. طلا یکی از فلزات گرانبهاست و به علت اینکه بازار طلا موقعیت عالی در سیاست و اقتصاد جهان را داراست همواره معامله آن طرفداران بسیاری دارد.

اطلاعات فنی ترید طلا در فارکس

باید بدانیم نام اختصاری طلا در بازار فارکس به صورت XAUUSD نمایش داده می شود که سه حرف اول به معنای طلا و سه حرف دوم به معنای دلار ایالات متحده است. همانطور که در تصویر قابل مشاهده است ارزش نوسانات در چارت طلا بسیاز بیشتر از نوسانات جفت ارزهای دیگر است.

ترید طلا در فارکس
  • نکته اول : در نظر گرفتن این موضوع برای معامله گران بازار فارکس بسیار مهم است که دلار نسبت به طلا بی ثبات و ناپایدارتر است و به این سبب بیشتر کشورهای جهان به عنوان غول های حقوقی بازار به طلا روی می آورند.
  • نکته دوم: از طرفی دیگر استقبال زیاد بانک ها و اشخاص حقیقی از این بازار سبب شده دامنه نوسان این فلز گرانبها همواره بالا باشد و سودهای خوبی نصیب معامله گران کند.
  • نکته سوم : بازار طلا تاثیر پذیری بالایی دارد ؛ به این معنا که طلا به کوچک ترین اخبار بنیادین(فاندامنتال) واکنش نشان میدهد.

به عنوان مثال بازار به اکثر شاخص های مهم اقتصادی و سخنرانی ها و توییت های که به نوعی مرتبط با بازار سرمایه باشد واکنش نشان میدهد. همچنین طلا در تحلیل تکنیکال مقید به حمایت ها و مقاومت های پیش روی خود است.

نکته چهارم: با وجود اینکه طلا نسبت به دلار ایالات متحده تبادل میشود ولی برخی از اساتید بازار دلیل مزیت این فلز بر سایر جفت ارزها را جهان شمولی آن میدانند؛ به این معنا که علاوه بر تاثیرگیری طلا از اخبار داخلی و خارجی آمریکا از سایر وقایع دیگری که در دنیا اتفاق می افتد هم تاثیر میگیرد.

چرا تریدرهای چین به ترید در طلا علاقه مند هستند

برای مثال کشور چین برای پشتوانه سرمایه گذاری های خود اقدام به خرید طلا می کند و می تواند میزان خرید طلای چین با اهمیت است . یا اینکه هند پنجمین کشور دارای حجم بالای طلاست که البته بیشتر طلای این کشور دست مردم است و هرچه شاخص ازدواج در این کشور افزایش یابد مقدار طلای موجود این کشور نیز افزایش می یابد.

  • ترید طلا در فارکس برای کشورهای ابر قدرت اقتصادی جذاب است.

سخن پایانی

طلا یک بازار روند دار است ؛ به این معنا که طلا همواره دارای روند در تایم فریم های متفاوت است که این خصوصیت باعث می شود افرادی که از روندهای کسل کننده ساید فراری هستند به چارت طلا روی آورند.

نه − 8 =

WeCreativez WhatsApp Support
لطفا سوال یا پیام خود را بنویسید تا از مشاوره رایگان کارشناس " در واتساپ " بهره مند شوید
👋 سلام دوست عزیزم خوبی ؟