نزدک در روز پنجشنبه به شدت کاهش یافت زیرا اعلام فدرال رزرو مبنی بر پایان سریع تر محرک های دوران همه گیری ، سرمایه گذاران را ازسهام شرکتهای فناوری بزرگ به سمت بخش های حساس تر اقتصادی سوق داد.

شاخص نزدک

نزدک در روز پنجشنبه 27 دسامبر 2021 به شدت کاهش یافت زیرا اعلام فدرال رزرو مبنی بر پایان سریع تر محرک های دوران همه گیری ، سرمایه گذاران را ازسهام شرکتهای فناوری بزرگ به سمت بخش های حساس تر اقتصادی سوق داد.

انویدیا (NASDAQ:NVDA) اپل (NASDAQ:AAPL) مایکروسافت (NASDAQ:MSFT)، آمازون (NASDAQ:AMZN) و تسلا (NASDAQ:TSLA) بین 2.6% تا 6.8% سقوط کردند و به Nasdaq و S&P 500 فشار نزولی آوردند. در همین حال میانگین صنعتی داوجون هم اندکی کاهش یافت.

بیشتر این سهام های قدرتمند و بزرگ در سال 2021 عملکرد بهتری نسبت به بازار گسترده تر داشته اند و انویدیا تا به امروز بیش از 100 درصد رشد داشته است.

میانگین صنعتی داوجونز 0.08 درصد سقوط کرد و به 35897.64 رسید، در حالی که S&P 500 با 0.87 درصد کاهش به 4668.67 رسید.

نزدک کامپوزیت با 2.47 درصد کاهش به 15180.44 واحد رسید.

بانک مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که خرید اوراق قرضه خود را در ماه مارس پایان خواهد داد و از افزایش سه چهارم درصدی نرخ بهره تا پایان سال 2022 خبر داد.این خبر باعث خوشحالی سرمایه گذارانی شد که به طور فزاینده ای نگران افزایش تورم مربوط به همه گیری ویروس کرونا هستند. اما در روز پنجشنبه منجر به نزول سهام شد.

شاخص ارزشی S&P 500 هم 0.7 درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص رشد 2.1 درصد کاهش یافت و منعکس کننده دیدگاه سرمایه گذاران، مبنی بر اینکه سهام با رشد بالا در هنگام افزایش نرخ بهره عملکرد ضعیفی دارند. شاخص ارزشی شامل سهام هایی است که به احتمال زیاد در طول بهبود اقتصادی عملکرد خوبی دارند.

توجه :این یک سیگنال نیست و برای تحلیل بازار فارکس مناسب نمی باشد .

WeCreativez WhatsApp Support
لطفا سوال یا پیام خود را بنویسید تا از مشاوره رایگان کارشناس " در واتساپ " بهره مند شوید
👋 سلام دوست عزیزم خوبی ؟