متاورس چیست

اینکه متاورس چیست و چه تغییری در زندگی آینده بشر ایجاد می کند برای همه افراد سوال بر انگیز شدهاست . باید گفت: تجربه خلق حضور در یک مکان واقعی یا ساختگی تغییر راحت و ساده ی متاورس است . فرض کنید عینکی به چشمان بزنید و همین جایی که نشسته اید باشید اما تصویر فروشگاه بزرگی را ببینید که می توانید در آن قدم بزنید و کلیه اجناس را ببنید و حتی آنها را در سبد خود گذاشته و پرداخت کنید . پس از آنکه خرید شما پایان یافت گویا پیک، خرید های شما را به محل مد نظر تحویل می دهد . 

متاورس چیست ؟

پس از خرید شاید دلتان بخواهد در محیط یک بازی قرار بگیرید حالا باید بلند شوید و راکت خود را بردارید .

نوبت اول دست شماست که سرویس بزنید و توپ پینگ پنگ یک بار باید روی میز خودتان و یک بار روی میز حریف ضربه بخورد ، منتظر پاسخ حریف باشید . همه چیز توسط این عینک انجام میشود . حریف شما می تواند صمیمی ترین دوست شما باشد . واقعیت را به صورت مجازی با هزینه ی کمتری تجربه می کنیم .

بشر کنونی وقت رفتن به مرکز بازی های شهرشان را ندارد . وی دوست ندارد مدت ها در صف کنسرت ابی ( EBI ) بایستد و با مشقت فراوان در آنجا حاضر شود . همه چیز در آینده با این عینک های واقعیت مجازی در پلتفرم های متاورس انجام می شود . گاهی هم ممکن است پیاده روی در جاده ای را انتخاب کند و حال و هوای مکان مدنظر را به خانه ی خود بیاورد . کمی غیرطبیعی و مصنوعی به نظر می رسد . شاید دلتان برای خانه مادر بزرگ تنگ شود . 

شاید از این همه تصنع احساس بدی داشته باشید اما اگر گوشی تلفن همراه داشته دارید و روزانه بیشتر از یک ساعت به تعاملات در اپلیکیشن‌های ارتباطی و شبکه های اجتماعی می گذرانید مطمئن باشید که با متاورس خو می گیرند . جهان فراتر از انتخابهای محدود واقعی خواهد شد .

هر چیزی بخواهید برای شما در دسترس است . کنسرت شادمهر در ترکیه را در شهر خود با مبلغ کمی تجربه کنید و سفر به امارت هتل العربی را در یک روز کامل به خود اختصاص دهید . هیچ چیز برای شما دست نیافتنی نیست. متاورس به جای آنکه شما را محدود به زمان و مکان کند به هر حس و حالی که بخواهید شما را خواهند رساند .

متاورس چیست

آینده ی مصنوعی یا طبیعی ؟

با رشد تکنولوژی اینترنت و افزایش فروشگاه‌های اینترنتی به ناچار علاقه مند به استفاده از خرید آنلاین شدیم. قبل تر از این ماجراها ما برای خرید مایحتاج خود به سطح شهر می رفتیم و آنقدر می گشتیم تا وسایل مورد نیاز را تهیه کنیم . لذتی مشقت بار را به جان می خریدیم تا به مقصود خود برسیم .

با افزایش ازدهام جمعیت شهری و تعدد محصولات در جهان، پیدا کردن محصول مورد نظر کمی سخت شد تااینکه فروشگاههای آنلاین پا به میدان گذاشتند. با چند سرچ ساده محصول خود را در شبکه های اجتماعی پیدا می کردیم و اقدام به خرید آن می نمودیم .

در کنار حس خوب و قضاوت خرید اینترنتی در مقایسه با خرید آنلاین، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که هر دوی خریدها حس متفاوت و آدرنالین خاصی را در بدن ترشح می کند . وقتی مامور پست زنگ منزل را می زد حس جالبی داشتیم و وقتی در سیتی سنتر شهر قدم میزدیم نیز حس متفاوتی داشت اما گویا بشر نیاز به آمیختگی این دو حس در کنار هم دارد . 

پژوهشگران با بررسی افراد مختلف دریافتند که عدم حضور در مارکت های واقعی و افزایش خرید اینترنتی باعث افسردگی و جامعه گریزی خواهد شد . در کنار این موضوع افزایش لذت خرید اینترنتی موجب شد تا پدیده ای به نام واقعیت مجازی در کسب و کارها وارد شود . 

متاورس این فرآیند را محقق می کند تا به صورت مجازی یک خرید با حس واقعی بیشتر را تجربه کنید . عینک را به چشم خود می زنید و یک فروشگاه را انتخاب می کنید . کلیه اجناس را در راهروهای آن می بینید و قیمت های آن را بررسی می کنید . به صورت دقیق اطلاعاتی به صورت متنی ، صوتی و ویدئویی در مورد آن می بینید و اگر مورد قبول شما بود اقدام به خرید میکنید . 

متاورس در دنیای خرید اینترنتی اینگونه تعریف می شود . به نظر می رسد خلق این تجربه بسیار مهیج تر و ارزشمند تر از حضور در وب سایتها و مشاهده ی چند تصویر از کالا باشد . جهان ما بسیار خلاقانه تر و جالب تر خواهد شد . به نظرتان اولین تجربه خرید آنلاین با واقعیت افزوده در پروژه های متاورس برای شما چه زمانی خواهد بود ؟

13 − سیزده =

WeCreativez WhatsApp Support
لطفا سوال یا پیام خود را بنویسید تا از مشاوره رایگان کارشناس " در واتساپ " بهره مند شوید
👋 سلام دوست عزیزم خوبی ؟