توسعه دهنده سالیدیتی

راه های زیادی برای پیدا کردن شغل سالیدیتی به عنوان یک برنامه نویس و توسعه دهنده سالیدیتی وجود دارد، راه هایی بسیار ساده که حتی فکرش را هم نمی کنید! آیا شما تسلط کامل برنامه نویسی سالیدیتی را دارید؟! یا اینکه پروژه های آزمایشی متعددی آماده کرده و اکنون به دنبال یافتن شغل مناسب در دنیای واقعی هستید؟ اصولاً پیدا کردن شغل در این حوزه کار راحتی است، چون گزینه های زیادی برای انتخاب پیش رو دارید. به عبارتی : تعداد شغل بالا در مقابل متقاضی کم یکی از مزیت های شغل برنامه نویس سالیدیتی است. با این وجود ممکن است بدون داشتن تجربه کافی در پیدا کردن شغل مورد نظر دچار سردرگمی شده و ندانید از کجا باید شروع کرد. پس با ماکان همراه باش دوست عزیز!

  • سالیدیتی Solidity
  • فرانت اند Frontend
  • فول استک Fullstack

به عنوان یک توسعه دهنده سالیدیتی به دنبال چه چیزی هستید؟

برای خودتان مشخص کنید که دقیقا به دنبال چه نوع شغل سالیدیتی هستید. مزایا و توانمندی‌های شما در چیست و تمایل دارید کجا مشغول به کار شوید. پاسخ دادن به این سوالات قبل از آغاز جستجوی مشاغل توسعه دهنده سالیدیتی کمک می‌کند تا مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

شما برای انتخاب شغل سالیدیتی سه انتخاب اصلی دارید

برای حرفه ای شدن شما باید مسیر پیشرفت در سالیدیتی را دنبال کرده و بر روی تسلط در این زمینه تمرکز کنید. همچنین می توانید به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند فعالیت کرده و به دنبال ساخت اپلیکیشن های وب و ارتباطات هوشمند باشید. از طرفی ممکن است به دنبال فول استک باشید، یعنی کمی از هر کدام از اینها را بیاموزید و در شغل سالیدیتی به کار بگیرید. این اتفاق ( Full stack ) بیشتر در استارتاپ های کوچک روی می‌دهد.

اگر از قبل با مهارت های فرانت اند و بک اند آشنایی دارید، فعالیت در حوزه فرانت اند و فول استک گزینه بهتری است. به طور کلی توصیه اصلی ما داشتن تسلط کافی است زیرا مهم نیست در کدام حوزه فعالیت داریم، مهم این است که در آن زمینه تخصص کامل کسب کنید.


به دنبال کار کردن در چه نوع شرکتی هستید؟

به عنوان توسعه دهنده سالیدیتی آیا مایلید در یک استارتاپ کوچک فعالیت کنید یا یک شرکت بزرگ؟! در شرکت های کوچک تر معمولا مسئولیت بیشتر، امنیت شغلی کمتر و طیف وسیع تری از وظایف را خواهید داشت. البته اغلب شرکت‌های موجود در حوزه ارزهای دیجیتال ، از دسته ی مشاغل کوچک یا متوسط هستند.

اگر تمایل دارید در تیم رمزنگاری یک شرکت بزرگ و فعالیت داشته باشید؛ باید بدانید که شرکت‌های بزرگ فناوری مانند فیسبوک، مایکروسافت، آمازون، IBM، EY، Deloitte، KPMG ، این روزها حتماً به توسعه دهنده سالیدیتی نیاز دارند.


چه توانایی های دیگری دارید؟

آیا تحصیلات شما در رشته اقتصاد بوده و اکنون در دوست دارید در حوزه توسعه دهنده سالیدیتی فعالیت کنید؟! پس به دنبال کار در یک استارتاپ تناسب اندام که قصد ارائه خدمات با پرداخت ارز دیجیتال دارد، نباشید بلکه برای شما کار در Defi یا امور مالی غیر متمرکز گزینه بهتری است. این فقط یک مثال بود و شما باید در مورد مهارت های فردی خودتان فکر کرده و بررسی کنید که در کدام حوزه کاری امکان بهره مندی از مهارت‌های شغلی خودتان را دارید. در این صورت نه تنها از نظر شغلی بسیار مفید واقع خواهید شد، بلکه انگیزه بیشتری برای کار در حیطه شغل سالیدیتی ایجاد می کند.


شغل سالیدیتی : دورکاری یا کار در دفتر؟!

در اغلب مشاغل (بسته به نوع وظایف فرد) امکان دورکاری وجود دارد؛ اما در مشاغل برنامه نویسی ” چون که فضای کاری شرط نیست” بیشتر افراد به صورت دورکاری فعالیت دارند. البته با توجه به شرایطی که کوید ۱۹ ایجاد کرده حتی در صورتی که قبلاً هم حضوری فعالیت داشته‌اید، اکنون باید دورکاری را تجربه کنید. ولی حتماً از قبل نسبت به مزایا و معایب دورکاری شغل سالدیتی آگاه باشید.

توسعه دهنده سالیدیتی

کار در خانه نظم و انضباط بیشتری را می طلبد، اما در مقابل این امکان را خواهید داشت که به هر نقطه از دنیا درخواست کار ارسال کنید. ناگفته نماند افرادی که اغلب دورکاری دارند در دراز مدت از نظر اجتماعی منزوی می‌شوند. پس باید توجه داشت که کار را با زندگی اجتماعی خود درگیر نکنید.


چطور شغل مناسب پیدا کنید؟

با توجه به موارد گفته شده حال باید به دنبال یافتن بهترین موقعیت SOLIDITY باشید. قطعاً گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود خواهد داشت، به خصوص که این روزها روش‌های متفاوتی برای درخواست شغل و پیدا کردن آن وجود دارد. در ادامه نگاهی به بهترین روشها می‌اندازیم.


روشهای کلاسیک

مطمئنا جستجو در سایت ها یکی از ساده ترین روش ها است و برای پیدا کردن شغل در حوزه برنامه نویسی سالیدیتی هم این امکان وجود دارد. شغل های موجود در این حوزه اغلب از این طریق معرفی می‌شوند:

AngelList ، LinkedIn ، indeed

پروژه های متن باز

به دلایلی کاملاً واضح، اپن‌سورس در حوزه رمزنگاری اهمیت زیادی دارد. تقریباً هر پروژه حداقل بخشی از کدهای خود را به صورت آنلاین در دسترس قرار می دهد. این قضیه می تواند به شما در پیدا کردن شغل سالیدیتی کمک کند.

در گام های نخست چه باید کرد؟

ابتدا در مورد اینکه کجا می‌خواهید مشغول به کار شوید تصمیم گیری کرده و یک استراتژی برای خود طراحی کنید. وارد گیت هاب شده، با کدها آشنا شوید و با فعالیت های کوچک شروع کنید. باگ های ساده تر را برطرف کنید. پس از اینکه به اندازه کافی اعتماد به نفس لازم را به دست آوردید، شروع به ساخت بخش های جدید تر کرده و یا به بازسازی بخش های بزرگتر ” پروژه ” مشغول شوید. اعتماد به نفس داشته و محکم ادامه دهید. گاهی اوقات شرکت ها با انجام همین فعالیت های کوچک به شما اطمینان کرده و یک شغل تمام وقت پیشنهاد خواهند کرد.

رویکرد مستقیم برای جذب پروژه سالیدیتی

به نظر شما روش متن‌ باز نیاز به تلاش زیادی دارد و احتمال پیدا کردن شغل با این روش غیر ممکن است؟! پس می توانید به وب سایت شرکت مورد نظر رفته و از آن جا به دنبال موقعیت شغلی باشید. حتی اگر با این روش، شغلی پیدا نکردید ناامید نباشید. البته یکی از معایب این روش این است که نیاز به تجربه کافی و مهارت بالا دارد زیرا این روزها هیچ شرکتی نیاز به استخدام یک نیروی مبتدی ندارد.


ارجاع شخصی

راه مورد علاقه من و البته بهترین روش پیدا کردن شغل این است که کارفرما خودش پیشنهاد شغلی بدهد. در این صورت یک موقعیت عالی و شهرت زیادی کسب خواهید کرد. البته این روش نیاز به داشتن یک رزومه کاری قوی دارد. حتماً در کنفرانس ها و رویدادها و جلسات حضوری و آنلاین شرکت کرده و اجازه دهید دیگران با شما و کارتان آشنا شوند.


بازاریابی

روش دیگر برای پیدا کردن شغل در این حوزه این است که به صورت ساعتی یا پروژه‌ای برای چندین مشتری و متقاضی قراردادهای هوشمند، کار کنید. اگر تجربه کاری زیادی ندارید گیت کوین هم انتخاب مناسبی است. وبسایت های متعددی وجود دارد که می توانید نمونه کارهای تان در آنجا به اشتراک گذاشته و بدین ترتیب بازاریابی کنید.

کار خودتان را شروع کنید

با هر میزان تجربه می توانید صاحب کسب و کار خودتان باشید. البته در صورتی که وقت و هزینه کافی برای انجامش داشته باشید می توانید یکی از ایده‌های را که از قبل در ذهن داشتید عملی کنید. سعی کنید طوری برنامه ریزی نمایید که نیاز به تیم چندین نفره و دو سال کار مداوم برای راه اندازی کسب و کار نباشد. این یکی از خصوصیات جذاب در حوزه توسعه وب به صورت مدرن است. هر کسی قادر است روند رشد کسب و کار را به سادگی هک کند. شما نیز پیروز خواهید شد و رشد سریع در حوزه توسعه سالیدیتی را یاد می‌گیرید.

چند توصیه کلی برای یک توسعه دهنده سالیدیتی

اگر به دنبال شغل سالیدیتی هستید لطفا روی کیفیت کار تمرکز کنید. پس قرار نیست چند شغل با هم داشته باشید و کافیست یک حوزه مناسب مثل مهارت توسعه دهنده سالیدیتی را انتخاب کرده و همه تلاشتان را برای بهتر ارائه دادن آن انجام دهید. البته فقط برای یک سایت یا شرکت ” خاص ” درخواست ارسال نکنید؛ چون شما را به درآمد کافی نمی رساند.

اگر برای اولین بار استخدام شده اید، زیاد در مورد حقوق و درامد سالیدیتی سختگیری نکنید. سعی کنید در این مدت تجربه کسب کنید. اگر مهارت و تجربه کافی دارید، کم‌ کاری نکرده و به اندازه تلاشتان نیز تقاضای دستمزد خوب داشته باشید.

امیدواریم در حوزه توسعه سالیدیتی موفق باشید

پس از پیدا کردن شغل مناسب، مرحله مصاحبه پیش روی شماست. در آینده مفصل در این مورد صحبت می‌کنیم، اما به طور کلی سعی کنید همه چیز را در مورد شغل مورد نظر خود مطالعه کنید. سوالات مصاحبه سالیدیتی اغلب در مورد امنیت شبکه های هوشمند و الگوهای رایج طراحی است و همه چیز ساده تر از چیزی است که تصور می کنید. خلاق باشید و به دنبال شغلی بگردید که متناسب با شماست. شما چه روش های دیگری برای استخدام در این حوزه می شناسید؟ با ما در کامنت ها مطرح کنید. متشکرم

نویسنده

آکادمی ماکان
هدف ما افزایش درآمدزایی کلیه اقشار جامعه و به تبع آن رشد درآمدی شرکتهای خصوصی و دوستی به منظور ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری است.

19 − 18 =

WeCreativez WhatsApp Support
لطفا سوال یا پیام خود را بنویسید تا از مشاوره رایگان کارشناس " در واتساپ " بهره مند شوید
👋 سلام دوست عزیزم خوبی ؟