ایران از جمله کشورهایی است که مردم آن به ارز دیجیتال علاقه نشان می دهند و از آن برای سرمایه گذاری استفاده می کنند. دنیای ارزهای دیجیتال در سال های اخیر شاهد شگفتی های بسیاری بوده است. اما در زمینه ارز دیجیتال در ایران و محبوبیت ارز دیجیتال در ایران چه می دانیم؟ با ماکان همراه باشید تا در این مقاله اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

توجه به محبوبیت ارز دیجیتال در ایران چه اهمیتی دارد؟!

مسئله ارز دیجیتال در ایران عرصه ای بزرگ و در حال رشد دارد. به خصوص چند سال گذشته، به خوبی توسعه یافته است و افراد، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان بسیاری به پلتفرم های بلاک چین جذب شده اند. در تمام این مدت، محبوبیت ارز دیجیتال در ایران به شدت افزایش یافته و این موضوع نه تنها در بین سرمایه گذاران بلکه در فرهنگ عامه نیز موضوع داغی است. هنگامی که مردم در مورد ارزهای دیجیتال صحبت می کنند، بیت کوین همه خبرها را به خود اختصاص می دهد، اما گزینه های دیگری از ارزهای دیجیتال در ایران وجود دارد که محبوب و پرطرفدار هستند. بنابراین اگر می خواهید بهترین و محبوب ترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه گذاری بشناسید با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

چرا انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال وجود دارد؟

فناوری بلاک چین منبع باز است؛ به این معنی که هر توسعه ‌دهنده نرم ‌افزاری می ‌تواند از کد منبع اصلی استفاده کرده و چیزی جدید با آن ایجاد کند. تخمین زده می شود که بیش از 4500 ارز دیجیتال مختلف در گردش باشد و این رقم همچنان در حال افزایش است. 

بخشی از دلیل این افزایش، سهولت نسبی ایجاد ارزهای دیجیتال جدید است. کد منبع یکی برای ساخت دیگری قابل استفاده است. به عنوان مثال، شبکه اتریوم  (CRYPTO:ETC) برای ایجاد ارز دیجیتال شخصی شما کاربرد دارد.

 گاهی اوقات «چنگال‌هایی» در کد نرم‌ افزار وجود دارد که قوانین مربوط به نحوه اداره یک رمزنگاری را تغییر می ‌دهد که  منجر به ایجاد یک رمزنگاری جدید می شود. بیت کوین کش  (CRYPTO:BCH) در سال 2017 در نتیجه فورک بیت کوین ایجاد شد که امکان ثبت تراکنش های بیشتری را در یک بلوک واحد از زنجیره بلوک فراهم می کرد.

قبل از هر گونه تصمیمی برای خرید و فروش ارز دیجیتالی با یک کارشناس مشورت کنید.

 

محبوب ترین ارزهای دیجیتال در ایران چیست؟

محبوبیت ارز دیجیتال در ایران از بیتکوین شروع شد. بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو از نظر ارزش بازار، بیش از 10 برابر در مقاطع خاصی رشد کرده است، اما ارزش آن نیز کاهش قابل توجهی داشته است. با این حال، تعدادی از ارزهای دیجیتال توانسته اند در صدر قرار بگیرند.

در این رابطه باید بدانید که در بازه زمانی تنها چند ماه، ارزهای دیجیتال از نظر ارزش، سود و تعداد به شدت افزایش می یابند. قبل از اینکه سطح ارزها ارزش خود را کاهش دهند، هر هفته ارزهای دیجیتال جدیدی برای سرمایه ‌گذاران عرضه می‌شوند.

ارز دیجیتال در ایران

تاثیر اخبار برای محبوبیت ارز دیجیتال در ایران

باید بدانید که در دنیای ارزهای مجازی، ثروت به سرعت بالا و پایین می‌رود. همچنین  فضا بیش از بسیاری از عوامل دیگر تحت تأثیر نوسانات است. بنابراین اخبار ارزهای مجازی نقش مهمی در سرنوشت سرمایه گذاری و تصمیماتی که در این زمینه می گیرید، دارد. به ویژه توصیه می کنیم اخبار ایران را دنبال کنید تا ناآگاهی شما از رویدادهای روز باعث دوری از قوانین و روندهای جدید نشود و سرمایه شما در معرض خطر قرار نگیرد. در ادامه به برخی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در ایران اشاره می کنیم:

بیت کوین

بیت کوین (BTC) به عنوان اولین ارز دیجیتال، با وجود نوسانات زیاد در طول تاریخ خود، محبوب ترین و با ارزش ترین ارز دیجیتال است. 

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال غیرمتمرکز از فناوری بلاک چین برای تسهیل پرداخت ها و تراکنش های دیجیتال استفاده می شود. به جای استفاده از بانک مرکزی برای کنترل عرضه پول در یک اقتصاد یا اشخاص ثالث برای تأیید تراکنش ها (مانند بانک محلی و صادرکننده کارت اعتباری)، بلاک چین بیت کوین به عنوان دفتر کل عمومی تمام تراکنش ها در تاریخ بیت کوین عمل می کند.

 این دفتر کل به یک طرف اجازه می دهد تا ثابت کند که مالک بیت کوینی است که سعی در استفاده از آن دارند و به جلوگیری از کلاهبرداری و سایر دستکاری های تایید نشده ارز کمک می کند.

اتریوم

اتریوم، توکن دیجیتالی که باعث افزایش عرضه اولیه سکه (ICO) شد، در فهرست ارزهای دیجیتال محبوب در ایران قرار دارد. اتر (ETH) ارز دیجیتال شبکه اتریوم است که یک بلاک چین منبع باز است که توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و سایر ارزهای دیجیتال را بر اساس آن می سازند.همچنین این ارز دیجیتال پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. ارزش اتر از زمان ایجاد آن در سال 2013 به شدت افزایش یافته است.

ریپل

XRP  یک ارز دیجیتال مبتنی بر پلتفرم پرداخت دیجیتال RippleNet است که توسط شرکت ریپل ساخته شده است. این ارز دیجیتال برای موسسات مالی طراحی شده است که پرداخت های دیجیتال را در سراسر جهان مقیاس کنند و هزینه های تراکنش مرتبط با نقل و انتقالات وجوه بین مرزی را کاهش دهند. خطوط اعتباری کوتاه مدت را نیز با استفاده از XRP تمدید می شود.  

کاردانو

کاردانو از فناوری به نام Ouroboros استفاده می کند که یک پروتکل بلاک چین مورد بازبینی همتا است. این ارز خود را راهی امن تر و مقیاس پذیرتر برای حفظ تمرکززدایی توصیف می کند.

تتر

تتر چیزی است که به عنوان یک استیبل کوین شناخته می شود، ارزی که به یک ارز فیات، در این مورد، دلار آمریکا مرتبط است. ایده پشت Tether این است که مزایای یک ارز دیجیتال (مانند عدم نیاز به واسطه های مالی) را با ثبات یک ارز صادر شده توسط یک دولت مستقل (در مقابل نوسانات شدید قیمت ذاتی بسیاری از ارزهای دیجیتال) ترکیب کند. 

دوج کوین

دوج کوین (DOGE) در ابتدا به عنوان ارز دیجیتال تقلیدی ایجاد شد، اما این امر مانع از افزایش ارزش آن در اوایل تابستان 2021 نشد.

دوج کوین که در اصل برای تمسخر گمانه زنی های بی رویه در مورد ارزهای دیجیتال ساخته شده بود، به لطف حمایت افرادی مانند ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا (NASDAQ:TSLA) و مارک کوبان، سرمایه گذار و مالک دالاس ماوریکس، ارزش آن به شدت افزایش یافته است.

 این ارز یک الگوی رفتاری از یک سگ شیبا اینو به عنوان یک «ماسکت» دارد و برای استفاده از نوعی پرداخت دیجیتال مانند بیت کوین ساخته شده است. با این حال، دوج کوین ثبت پرداخت ‌ها را سریع ‌تر و آسان ‌تر می ‌کند؛ اما همچنین محدودیتی برای ایجاد تعداد سکه در طول زمان ندارد (برخلاف بیت ‌کوین که با سقفی برای تعداد سکه ‌ها طراحی شده بود).

بهترین روش های خرید ارز دیجیتال در ایران ؟

اگر می خواهید یک ارز دیجیتال بخرید، برای خرید ارز دیجیتال در ایران چندین گزینه دارید. بهترین روشها برای خرید ارز دیجیتال به دو سبد اصلی تقسیم می شود:

چه با یک کارگزار یا صرافی سر و کار دارید، مطمئن شوید که ویژگی های مورد نیاز شما را دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید ارز دیجیتال را با تلفن همراه خود خریداری کنید، بهترین اپلیکیشن ارز دیجیتال را پیدا کنید.

همزمان با سرمایه گذاری مردم ایران در ارزهای دیجیتالی، مسئولان برای وضع قوانین مرتبط با آن تلاش می کنند.

محبوبیت ارز دیجیتال در ایران

سخن آخر درباره محبوبیت ارز دیجیتال در ایران

رمزارزارز دیجیتال در ایران پس از افزایش محبوبیت برای مردم عادی ایران بسیار قابل دسترس تر شده اند. چندین شرکت کارگزاری اکنون به سرمایه‌ گذاران اجازه می ‌دهند تا در کنار سهام، صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری متقابل و سایر سرمایه‌ گذاری‌ های خود، ارزهای دیجیتال را خریداری کنند و بفروشند.

آکادمی ماکان مرجع آموزش ارز دیجیتال در ایران

آکادمی ماکان مفتخر است که با تکیه بر سالها تجربه و تخصص بیش از هزار نفر تریدر فعال در ایران که با این مجموعه در حال همکاری هستند، دوره های کامل آموزش ارز دیجیتال در ایران را برای شما آماده کرده و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این دوره ها شامل مباحث صفر تا صد آشنایی با رمز ارزها و نحوه ترید و کنترل احساسات در سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت است. دوره های آموزشی ماکان به طور ویژه ای به موضوع محبوبیت ارز دیجیتال در ایران پرداخته و سعی می کند بهترین روش های سرمایه گذاری ارز دیجیتال در ایران را به همه علاقه مندان آموزش دهد. مشاوره تخصصی با کارشناسان آموزشی ماکان کاملا رایگان است این فرصت طلائی و محدود را از دست ندهید!

WeCreativez WhatsApp Support
لطفا سوال یا پیام خود را بنویسید تا از مشاوره رایگان کارشناس " در واتساپ " بهره مند شوید
👋 سلام دوست عزیزم خوبی ؟